Wydajność przy dużej liczbie użytkowników

Witam,

Pracuje przy systemie ktory służy do składania wniosków w formie elektornicznej. W chwili obecnej warstwa prezentacji tego system jest zaimplementowana jako dynamiczne PDFy (wypelnia sie formularz w PDF i klika wyslij, dane leca SOAPem do serwera). Technologia slaba ale ma wielka zalete: nie obciaza mocno serwera. W chwili obecnej obslugujemy bez problemy kilka tysiecy requestow (“wysłań wniosku”) na godzine. Nie interesuje nas jak dlugo i kiedy uzytkownik wypelnia formularz.

Zastanawiamy sie nad przejsciem na nowsza technologie i wykorzystaniem Vaadina. Na chwile obecna nasza najwieksza watpliwoscia jest wydajność. Zakładamy, że bedziemy musili obslużyć minimum 10 tysiecy rownoległych użytkowników, poniewaz nasze statystiki pokazują, że wszyscy wysylaja wnioski na ostatnią chwile, a wypelnienie takiego wniosku moze trawac nawet parę godzin (w chwili obecnej wnioski w PDFach maja po 30 - 60 stron i setki pytań) wiec sesje beda sie nakladac na siebie.

Podusmowjac, moje pytanie brzmi czy Vaadin da sobie rade? Jaki sprzet na to bysmy potrzebowali?

Pozdrowienia z Belgii
Pawel

Witaj,

Cztery lata temu przeprowadziliśmy eksperyment dotyczący wydajności, a jego wyniki można znaleźć tu:
https://vaadin.com/blog/-/blogs/vaadin-scalability-study-quicktickets
. Metodologia testowania została opisana w
tym artykule na wiki

W eksperymencie korzystaliśmy z Amazon Web Services oraz maszyny EC2 large. Jedna taka maszyna wystarczyła by obsłużyć 11 000 symulowanych użytkowników na poziomie 1% odrzuconych połączeń.

Z grubsza – 10 tysięcy użytkowników to dość sporo, ale jeżeli są to okolice górnej granicy to raczej nie powinno być problemu. Od czasu eksperymentu wydajność serwerów znacząco wzrosła, między innymi dzięki zmianom w obsłudze wejścia/wyjścia wprowadzonym w Javie 8.