JPAContainer, tabele i relacje między obiektami, wyświetlanie danych z inny

Witam,

może ktoś podpowie, jakie jest prawdiłowe podejście. Główna tabela tworzona jest w oparciu o JPAContainer. Klasa User posiada annotację @OneToMany, @ManyToOne. W przypadku @OneToMany istnieje lista ładowana w trybie FetchType.EAGER.

Skrótowo schemat tabel w bazie: user -(jeden do wielu)->user_phone. Tabele połączone kluczem FK, poprawnie zdefiniowanym w klasie.

Jak prawidłowo powinienem podejść do zagadnienia:
Klikamy wiersz w głównej tabeli. W drugiej tabeli poniżej wyświetlamy listę z relacji OneToMany w oparciu o wybrany obiekt z głównej tabeli.

Tworzyć nowy Container podając jako argument mój JPAContainer i ustawiać na nim filtr? Wyświetlać tę listę bezpośrednio przez JPAContainer? Może w jakiś inny sposób?

Oczywiście, jeżeli coś napisałem zawile proszę pytajcie, postaram się wyjaśnić bardziej szczegółowo :slight_smile:

Pozdrawiam!

O ile dobrze rozumiem, to wystarczy ze zestawisz drugi container z encja mapowanej listy, a do filtru dolaczysz id encji glownej. O ile dobrze pamietamsz przyklady jpa-containera zawieraly podobny przypadek.

ps. mapowanie eager o ile dotyczy malej listy jest ok, to w przypadku wielu pozycji tepiej robic to jako lazy. Cala magia vaadina polega na ladowaniu tego co jest tylko w danej chwili potrzebne