Loading...
Important Notice - Forums is archived

To simplify things and help our users to be more productive, we have archived the current forum and focus our efforts on helping developers on Stack Overflow. You can post new questions on Stack Overflow or join our Discord channel.

Product icon
TUTORIAL

Vaadin lets you build secure, UX-first PWAs entirely in Java.
Free ebook & tutorial.

Pobieranie danych z GUS

Tomasz Fruba
6 years ago Sep 22, 2015 9:53am

Witajcie,

Myślę, że chyba najlepszy dział wybrałem, ze względu na regionalną specyfikę potrzeby...

Otóż - tworzę aplikację-demo, która ma być prezentacją tego, co moja świeżo powstała firma ma oferować docelowo. Implementuję właśnie moduł CRM do zarządzania kontrahentami wirtualnego klienta. W tym celu chciałbym, aby na wzór pewnej komercyjnej aplikacji do obsługi firmy - można było pobierać kompletne dane o przedsiębiorcach z GUS'u.

Czytałem na tej stronie:
https://forum.4programmers.net/Webmastering/211502-dane_z_gus_-_nip o metodzie pobierania danych przez symulowanie wyszukiwania przez ich wyszukiwarkę, ale wygląda mi to trochę na druciarstwo. Dostawca aplikacji wFirma (nota bene też oparta na vaadin) jakoś sobie z tym poradził i wyszukiwarka działa na 5+.

Robił ktoś może taki moduł? Moglibyście coś poradzić? Myślałem o pobieraniu danych przez WebService, ale - z tego, co się orentuję - GUS nie wystawia publicznie żadnego API do WS.

Pomożecie? :)