@PreserveOnRefresh doesn't work

Hi I’ve recently moved from 7.1 to 7.3 and on 7.3 the annotation @PreserveOnRefresh dosen’t work any longer. I’ve also noted a warning log like

WARNING: There is no embed id available for UI class com.jbulwan.TravelRecordEditUI that should be preserved.

After provading some random ID for UI problem still occur. Please help.

Cześć Jarku,
ja w tej chwili użwam 7.3.1. u mnie działa odświeżanie - @PreserveOnRefresh, w swoim projekcie masz jedną klasę UI czy więcej? Zakładam, że używasz maven, upewnij się czy wszystkie Twoje dependencies związane z Vaadin mają odpowiednią wersję dla 7.3. Natomiast z Vaadinem jest ogólnie problem taki, że podnosząc wersję 7.x nigdy niewiadomo jakich błędów możesz się spodziewać… W mojej ocenie jest to jeszcze nie do końca stabilna platofrma może wersja około 7.8 będzie ok.

Pozdrawiam!

Cześć dzieki za odpowiedz,

heh własnie tak jak piszesz kolego, okazało się że zrobiłem głupi błąd ponieważ używałem themów i javascriptów z wersji wcześniejszej więc wszystko śmiga jak należy.heh na przyszłość muszę zapamiętać że gdy nie mozna znaleść w sieci postów o podobnych błędach to zawsze znaczy że ja robie coś zle :D.

pozdrawiam.

Cieszę się, że rozwiązałeś problem, odrazu chcę się z Tobą podzielić małym problemem, na jaki napotkałem w wersji 7.3.1. Jeśli w Twoj projekcie będziesz używał polskich znaków zauważysz, że polskie litery w tekstach wyglądają inaczej niż pozostałe - wyglądają na pogrubione. Aby rozwiązać ten problem musisz zamienić domyślną czcionkę zdefiniowaną w style.css na jakaś standardową.

Pozdrawiam!

To chyba rozwiązałem ten problem przypadkowo zmieniając już wcześniej style dla fontów :D.
Ja natomiast w 7.3 napotkałem na problem podczas wysyłania RPC mianowicie customowy widget po i przed wykonaniem swojego zadania nie wysyłał RPC ( buforował te żądania) dopóki nie wykonałem jakiejś czynności jak poruszenie myszką albo nacisnięcie klawisza wiec jako workaroud wysyłam heartbeat-> getConnection().getHeartbeat().send() .

pozdrawiam.

Hi to all,

I’m interested on this post, please can you translate your messages, because I don’t understand them.

Many Thanks,
Antlia

Hi Antlia - I hope it`s your name ;-),
the problem was solved my changing all dependencies on right Vaadin version - jar files, theme files, javascript files.

Kind regards!

Oh thank you, I’m going crazy updating Vaadin to 7.3.1 just for using this function.
When I read this post, I was quite worried about that… :slight_smile: