Dzień dobry!

“Rozmowy po polsku” to dział vaadinowego forum, w którym - jak nazwa wskazuje - językiem urzędowym jest polski. Serdecznie zapraszam do zadawania pytań, zachęcam także do dzielenia się doświadczeniem związanym z pracą z Vaadinem.

Witam. Miła niespodzianka. Chętnie będę odwiedzał, biernie jak i czynnie.

Juz czterech. Muszę powiedzieć że mocno się zdziwiłem jak zobaczyłem dział “Discussion in Polish” :slight_smile:

Ja też witam!

Również i ja witam wszystkich :slight_smile:

Witam.

Witam :slight_smile: Czy jeszcze ktoś z Polaków korzysta z tego forum? :slight_smile:

Cześć! Rzeczywiście, niezbyt wiele tu się dzieje. Sądzę że wpływ na to ma względnie niska popularność Vaadina w Polsce.

W jakich sytuacjach warto korzystać z tego narzędzia? Sam za wiele o nim nie słyszałem/ Jakie są jego największe zalety? :slight_smile:

Pierwszą aplikację w Vaadin pisałem w 2011, framework był wybrany przez klienta ze Szwajcarii.
Wcześniej pisałem aplikacje JBoss Seam, gdzie UI jest w RichFaces.
Trudno mi sobie wyobrazic webową aplikację biznesową bez użycia UI framework (Vaadin czy PrimeFaces).

W Vaadinie aplikacje pisze się bardzo szybko. Zaawnasowane, interaktywne prototypy interfejsu użytkownika też można szybko wygenerować.

Dzięki bardzo za rzeczową odpowiedź. :slight_smile: To trochę mi rozjaśniłeś.

Witam.